free website creation software
Mobirise

        с.Мирне - до 1934 року с. Псярівка, перейменоване з Кіровки на Мирне 4 червня 2016 року. Розташоване на березі річки Десенки. Село виникло в кінці 16 століття. За народними переказами, на місці теперішнього Мирного першим поселився писар новогребельського пана Псяров. Звідти і перша назва - Псярівка. Трохи пізніше ця місцевість стала заселятися селянами польського пана Грабецького.
         Згідно з даними "Трудов Подольського епархиального историко-статистического комитета" в Псярівці в 1900 році проживало 1218 чоловік.

Mobirise

        Село мало 2200 десятин землі, з яких 400 - належало графу Мерінгу, 210 - орендарю Лясковському, понад 50 десятин - церкві, заможним селянам - 120 десятин, решта селян мали по 3-4 десятини землі. На той час в Псярівці були церква, корчма, 5 бакалійних лавок, млин, церковноприходська школа.
        В 1905-1907 роках відбуваються виступи селян проти поміщиків і куркулів під керівництвом Порфира Полонця. Остаточно радянська влада встановлюється в 1919 році. Почався поділ панських земель, яким керував Левко Савчук. 
         В с.Мирне перший колгосп "Радянський господар" організовується 1929 року на основі 44 селянських господарств. Голова колгоспу - Гаврило Цоєв. До війни колгосп був одним з кращих в районі. Мав добре розвинуте різногалузеве господарство зі сталими врожаями.

Mobirise       19 липня 1941 року село окупували фашисти. Більше 100 жителів захищали Батьківщину на фронтах Великої Вітчизняної війни. 14 березня 1944 року село було звільнено від фашистів. З великим завзяттям взялись за відбудову рідного колгоспу. В цей час особливо відзначились колгоспники Анастасія Баглай, Ілля Садівський, Петрунеля Крижанівська, Марія Данилюк, Євгенія Острівець. Колгоспом керує М.Я. Лоза. 
        З роками розширювалась і зміцнювалась матеріальна база, підвищилась культура сільськогосподарського виробництва, родючість грунтів, урожайність, побудовано пилораму.
      

Mobirise

     
 60-ті роки були роками економічного піднесення сільського господарства і культурного розвитку. В цей час збудовано школу, клуб, медпункт, нові тваринницькі ферми. 
       Довгий час керівником колгоспу був Демчук Володимир Григорович, при допомозі якого збудовано тваринницький комплекс в с. Мирне та викладено дорогу до с. Забара. 
       Значний вклад у розвиток села та господарства вніс Федорчук П.К. За час його роботи в селі побудовано дитячий садок, олійню, кормоцех, критий зернотік, газифіковано школу, приміщення контори та частину села.
       Сьогодні с. Мирне процвітає. В даний час на його території працює СВК "Мічурінець", ТОВ "Турбів агро", будинок культури, загальноосвітня школа, бібліотека, 2 магазини, 3 фермерські господарства, 2 молокоприймальні пункти.

Mobirise
Mobirise
Mobirise